piątek, 14 czerwca, 2024

Radni z koalicji i opozycji wywalczyli środki na remont praskich placów zabaw

Udostępnij

Do końca roku zostanie wyremontowanych pięć placów zabaw w przedszkolach na Pradze-Północ. Do remontu dołoży się miasto, które przekaże 400 tysięcy złotych. Pozostałe koszty, ponad milion złotych, pokryje dzielnica.

– Na pierwszy ogień pójdą place zabaw w przedszkolu przy ul. Ratuszowej i przy ul. Równej. Na drugi, dwa przedszkola przy ul. Szymanowskiego, na trzeci: przedszkole przy ul. Namysłowskiej – mówi wiceburmistrz dzielnicy Praga-Północ Dariusz Kacprzak.

Jak dodaje, wszystkie działania muszą być zakończone jeszcze w tym roku.

Sukces ponad podziałami

Problem praskich placów zabaw był głównym tematem rozmów radnych, ich interpelacji i wielu spotkań praskich decydentów w stołecznym ratuszu. Po kilku miesiącach, w budżecie dzielnicy, udało się wygospodarować środki finansowe w wysokości 1,1 mln zł, a pozostałą kwotę (400 tys. zł) dołożyło miasto.

Wygospodarowanie własnych i zdobycie miejskich środków finansowych to sukces radnych zarówno koalicji rządzącej jak też opozycji. Wszyscy, korzystając z różnych form komunikacji, walczyli o te pieniądze. Podobny sukces, również wspólnie, radni odnieśli w przypadku Szpitala Praskiego, o czym pisaliśmy tutaj. Wtedy też interes mieszkańców dzielnicy postawiono ponad partyjne i klubowe niesnaski.

Lista przedszkoli na Pradze-Północ, w których zostanie wykonany remont nawierzchni placów zabaw:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne